ثبت برند بدون جواز کسب به زبان کاملا ساده

ثبت برند بدون جواز کسب
ثبت برند بدون جواز کسب

ثبت برند بدون جواز کسب

به خوبی مشخص است که ثبت برند به چه دلیل حائز اهمیت است و ثبت برند بدون جواز کسب یکی از مواردی است که حائزاهمیت میباشد.مهم ترین آن تمایز بخشی ،کالا و خدمات ما با دیگران است.قابلیت پیگیری قضایی نسبت به کسی که از برند و نام تجاری ما سو استفاده کند یا بدون اجازه استفاده نماید.

حک شدن نام تجاری و برند ما در ذهن مشتریان و تشخیص کیفیت کالای  ما از دیگران به همراه برند ما است.ما وارد یک بازار جهانی میشویم به دلیل آنکه داشتن برند ک معیار تجاری جهانی است ،بدون آن که مالیات پرداخت کنیم.بالاترین بازدهی تبلیغاتی را خواهیم داشت با هزینه بسیار مختصر.

ثبت برند نیازمند مدارک و طی کردن مراحلی است که توضیح داده شده است.اما زمانی که برخی مدارک را نداشته باشیم چه میشود ؟ آیا دیگر نمیتوان اقدام به ثبت برند کرد ؟

جواز کسب چیست ؟

جواز کسب چیست و چه کاربردی در ثبت برند دارد؟ چقدر وجود جواز کسب برای ثبت برند ضروری است؟ باید گفت ثبت برند نیاز به مجوز دارد و اینطور نیست که آن مجوز حتما باید جواز کسب باشد. کافی است با ذکر موضوع فعالیت خود به مشاور حقوقی بدانید چه مجوزی بگیرید.

مثلا اگر صاجب کسب و کار اینترنتی هستید یا فروش و آموزش اینترنتی دارید باید مجوزهای اینماد را بگیرید.در آموزش لازم است مجوز رسانه دیجتال را دریافت نمایید . در تیجه جواز کسب یکی از مجوزهاییی است که می توانید ارائه نمایید ولی تنها مجوز شما نیست.

بیشتر بخوانید : ثبت برند و علائم تجاری چگونه صورت می گیرد ؟

مراحل ثبت برند بدون جواز کسب

احتمالا برای شما مهم است که آیا مراحل ثبت برند بدون جواز کسب فرقی با دارا بودن جواز دارد یا خیر. اگر مجوز لازم را ارائه نکنید اظهارنامه ی شما با اخطار نقص از طرف اداره روبرو خواهد بود و باعث می شود مراحل شما طولانی تر شود.

می توایند با ارائه مجوزی غیر از جواز کسب یا جواز کسب شخص دیگر اظهارنامه ارسال نمایید. پس از بررسی توسط کارشناس و صدور ابلاغیه تایید اظهارنامه مراحل ثبت برند وارد مسیر پیگیری اداری و حضوری می شود. این موضوع تا صدور سند برند پیش خواهد رفت.

قرارداد ثبت برند

قرارداد ثبت برند گاهی برای ثبت ابتدایی و ثبت و احراز هویت قانونی آن می باشد و گاهی برای نقل و انتقال برند. قرارداد ثبت برند در ابتدا بین شرکا و مالکان تهیه شده و بر اساس آن تنظیم اظهارنامه درخواست ثبت برند صورت می گیرد ولی نوع دوم برای فروش برند است.

نوع دوم از قرارداد ثبت برند مربوط است به فروش برند پس از ثبت که باید یک قرارداد واگذاری تهیه شده و سپس بر اساس قرارداد صلح نقل و انتقال آن انجام شود. البته در این قرارداد واگذاری شما می توانید فروشنده را متعهد به ثبت این انتقال نزد سازمان ثبت نمایید.

ثبت برند تضمینی بدون جوازکسب

ثبت برند تضمینی بدون جواز کسب در ابتدا ممکن است ادعا به نظر بیاید اما قطعا امکان پذیر است. وقتی امور حقوقی خود را به دست افرادی بسپارید که به قانون و رویه عرفی مسلط باشند قطعا موفق خواهید شد.

در دو صورت ثبت برند تضمینی بدون جواز کسب انجام می پذیرد: ۱) شما دارای مجوز دیگری در خصوص فعالیت خود باشید. ۲) نخستین بار است که برای ثبت برند اقدام نموده اید لذا می توانید بدون ارائه جواز کسب با شرایط به خصوصی برای ثبت برند اقدام کنید.

مدارک لازم جهت ثبت برند

ثبت برند شخصی

  1. عکس شناسنامه و کارت ملی
  2. عکس برند به اندازه مشخص
  3. مجوز فعالیتی که در آن موضوع قصد ثبت برند داریم
  4. ادرس و کد پستی متقاضی ثبت برند

ثبت برند شرکتی

  1. تصویر روزنامه رسمی تاسیس و اخرین تغییرات شرکت
  2. تصویر  کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل
  3. مجوز فعالیت در موضوعی که برند را به ثبت میرسانیم

مجوز فعالیت چیست ؟

تمامی مجوز های فعالیت که مراجع صالح برای فعالیتی که برند ثبت میکنیم صادر میکنند را شامل میشود.مانند جواز کسب ، جواز تاسیس، کارت بازرگانی ، پروانه بهره برداری ، مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تاییدیه شورای عالی انفورماتیک .پس برای مجوز فعالیت ابتدا باید توجه کنید برای چه کاری برند را ثبت مینمایید .اگر برند شما مربوط به پوشاک است فقدان جواز کسب مانع ثبت برند شما نخواهد بود و میتوانید با اخذ جواز تاسیس مبادرت به ثبت برند کنید .

ثبت برند بدون جواز کسب

دو راه حل قابل ارائه برای این موضوع  وجود دارد :

  • مبادرت به اخذ سایر مجوز های موجود راجعبه موضوع فعالیت ثبت برند بنماییم.
  • از جواز کسب یا سایز مجوز های افراد دیگر استفاده نماییم.

میتوان با قرار دادن ۱۰ تا ۲۰ درصد از امتیاز برند  برای فردی که دارای مجوز است با استفاده از مجوز او اقدام به ثبت نماییم.

بعد از ثبت رسیدن برند بر اساس روش های حقوقی موجود ان ۱۰ تا ۲۰ درصد را به خود منتقل نماییم.

و مالک صد در صد برند باشیم.

این روش نیز برای افرادی که نمیخواهند وارد مراحل اخذ مجوز های گوناگون شوند نیز بسیار مفید بوده.

برای اطلاع از نکات بیشتر پیرامون این موضوع با مشاران موسسه حقوقی دادمهر تماس بگیرید .

شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و مشاورین حقوقی، موسسه حقوقی دادمهر تماس حاصل فرمایید.

این مطالب را از دست ندهید!

فهرست
پشتیبانی آنلاین واتس اپ دادمهر
ارسال پیام