ثبت شرکت با مالکیت صد درصد اتباع غیر ایرانی

اشخاصی با تابعیت غیر ایرانی ، به صورت شخص حقیقی یا حقوقی می توانند در ایران اقدام به ثبت شرکت بنمایند . درحالیکه به موجب رویه اداره ثبت شرکتها و در راستای جذب سرمایه خارجی ، کلیه اتباع خارجی می توانند با مالکیت صد درصد سهام ، اقدام به ثبت شرکت در ایران نمایند و هیچگونه محدودیتی در ارتباط با این مورد وجود ندارد.

بعضا این تصور وجود دارد که اتباع بیگانه بیش از ۴۹ درصد سهام یک شرکت را نمی توانند داشته باشند که امری غلط و اشتباه است.

اتباع بیگانه همانند اتباع ایرانی می توانند شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص را برای انجام فعالیتهای خود انتخاب نمایند و مراحل و شرایط ثبت آن تا حدود زیادی شبیهشرکتهایی است که اتباع خود ایران ثبت می نمایند.

نحوه ثبت شرکت برای اتباع خارجی : مهترین اقدامی که اشخاص خارجی می بایست در ایران انجام دهند ، اخذ کد فراگیر اتباع بیگانه است.کد فراگیر شماره ای است که شخص خارجی را در ایران با آن می شناسند و مشابه شماره ملی می باشد و اداره ثبت یا اداره دارایی متصدی صدور آن می باشند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت برای اتباع خارجی در ایران :  ۱)کپی کارت ملی و شناسنامه اعضا      ۲)کپی برابر اصل پاسپورت    ۳)ارائه کد فراگیر اتباع بیگانه

مدت زمان ثبت شرکت خارجی توسط موسسه حقوقی دادمهر:

۱۲تا ۱۵ روز کاری از زمان امضای ذیل اساسنامه و اوراق ثبتی شرکت

اخذ تایید نام :

۲۴ تا ۴۸ ساعت

موسسه حقوقی دادمهر تمامی موارد لازم جهت ثبت شرکت برای اتباع خارجی از صفر تا صد را به نحو تخصصی در سریعترین زمان ممکن حتی بدون حضور اتباع خارجی در ایران انجام می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و مشاورین حقوقی موسسه حقوقی دادمهر تماس حاصل بفرمایید.

نوشتهٔ پیشین
اخذ کارت بازرگانی
نوشتهٔ بعدی
شرکت تضامنی چیست و شرایط ثبت آن کدامند

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط:

فهرست