معرفی استاندارد انطباق اروپایی CE

معرفی استاندارد انطباق اروپایی CE

علامتCE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می دهد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می شود ، می تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد واتحادیه تجارت آزاد اروپا ( بجز کشورهای سوییس و لیختن اشتاین ) بدون محدودیت برای فروش ، به بازار عرضه شود و با داشتن آرمCE مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا می نماید. CE بر گرفته از دو کلمه‹‹ Community European ›› به مفهوم ‹‹ اروپای متحد›› Conformity European به مفهوم ‹‹ تطابق اروپایی ›› هم اشاره شده می باشد. علامتCE ، آرم محصول درر اروپای متحد است و تطابق محصول با الگوها و قواعد(Directive ) تعریف شده در این اتحادیه را نشان می دهد . بعبارت دیگر ، داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه محصولات صنعتی برایحفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیستت محیط می باشد.

علامتCE نه تنها بیانگر تطابق محصول با استانداردها و قواعد تعریف شده اروپای متحد ، بلکه تطابق تولید با الزامات قانونی تعیین شده را هم نشان می دهد.

مراحل دستیابی به آرم محصولCE

تکمیل فرم مشخصات کالا و مدارک شرکت متقاضی

تعیین فردی به عنوان مسئول پیگیری امورانجام ارزیابی اولیه  اعلام عدم انطباق ها به سازمان

همکاری با سازمان در جهت رفع اشکالات مشاهده شده

تهیه و تدارک مدارک فنی و لازم

ارسال مدارک به کمیته ثبت و صدور

دریافت پیش نویس گواهینامه و بررسی توسط کارفرما

دریافت گواهینامه و ثبت در سایت و ارائه شماره ردیابی

مدارک و اطلاعات لازم در خصوص تکمیل پرونده فنی  اخذ گواهی CE

درج آرم

پس از طی مراحل فوق ، تولید کننده مجاز می باشد که آرم CE را بر روی محصولات خود ( که مشابه آن نمونه آزمایش شده است) درج نماید

ثبت دادمهر - 88556319 88107378

این مطالب را از دست ندهید!

فهرست
پشتیبانی آنلاین واتس اپ دادمهر
ارسال پیام