راهنمای ثبت شرکت در تهران

راهنمای ثبت شرکت در تهران

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5370″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” css_animation=”zoomInDown”][vc_single_image image=”5057″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”custom_link” css_animation=”zoomInDown” link=”https://www.sabtedadmehr.com/%d8%af%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87/”][vc_column_text]راهنمای ثبت شرکت در تهران به شما می گوید در کدام اداره باید شرکت خود را ثبت کنید. چه مدت زمان و چه میزان هزینه ای را باید در نظر بگیرید. در راهنمای ثبت شرکت در تهران خواهیم گفت اصولا چه مدارک و شرایطی را برای ثبت شرکت لازم دارید. در کلیه این فرایند نباید از داشتن یک مشاوره حقوقی در امور ثبتی شرکتها و وکیل ثبتی غافل شوید.

مراحل ثبت شرکت

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در تهران

 • ثبت در سامانه مستلزم آن است که در نهایت تایید نام انجام گیرد. این نامها اگر بر اساس دستورالعمل تشکیل و ارسال شود ظرف دو روز تایید خواهد شد. نکته مهم در خصوص نام عدم مشابهت با نام شرکتهایی است که سابقه ثبت دارند. پس بهتر است از یک مشاوره حقوقی امور ثبتی شرکتها بخواهید نامهای پیشنهادی را استعلام بگیرد. در صرف وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید.
 • در صورتی که ابلاغیه تایید نام صادر شود و مدارک به دست کارشناسهای اداره ثبت شرکتهای استان تهران برسد حدود ۱۲ تا ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد. نکته مهم این است که اگر اوراق و مدارک ارسالی کامل و صحیح باشد گواهی صادر خواهد شد. لازم است در این مرحله یک وکیل ثبت شرکتها داشته باشید.
 • انتشار روزنامه رسمی و کثیر انتشار به ترتیب ظرف ۱۵ و ۳۰ روز از پرداخت هزینه به سازمان و روزنامه منتشر خواهد شد.
 • بعد از دریافت روزنامه باید برای تهیه دفاتر قانونی اقدام نمایید. این دفاتر به مرکز اصلی شرکت که در اساسنامه قید شده است ارسال خواهد شد.
 • برای تهیه کد اقتصادی باید توجه شود مرکز اصلی شرکت شما کجاست؟ مرکز اصلی همان نشانی است که در اساسنامه شما، ماده ۳ به عنوان اقامتگاه شرکت قید شده است.

دفتر شما درهر نقطه از تهران اعم از  غرب، شمال یا شرق و جنوب باشد باید به اداره مالیات حوزه خود مراجعه کنید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4983″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” css_animation=”fadeInUpBig” link=”https://www.sabtedadmehr.com/register-company-sabte-sherkat-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa/”][vc_column_text]

به کدام اداره برای ثبت شرکت مراجعه نماییم؟

راهنمای ثبت شرکت در تهران می تواند این موضوع را در دوسته کلی بیان کند.

 • دفتر اصلی و مرکز شرکت شما در شهر تهران است
 • دفتر اصلی و مرکز شرکت شما در شهرستانهای استان تهران است

اگر جزو دسته اول هستید باید بدانید اداره صالحی که باید به آن مراجعه نمایید در میرداماد واقع شده است. اداره ثبت شرکتهای استان تهران واقع در منطقه میرداماد.

اگر جزو دسته دوم هستید در هر شهرستان در مجاورت ثبت اسناد و املاک دایره ثبت شرکتها وجود دارد که باید به آنجا مراجعه نمایید.

مدارک لازم در راهنمای ثبت شرکت در تهران
 1. تصاویر شناسایی موسسین، بازرسین، اعضای هیئت مدیره
 2. وکالت نامه وکیل دادگستری
 3. دو نسخه صورت جلسه
 4. دو نسخه اساسنامه
 5. دو نسخه اظهارنامه
 6. دو نسخه تایید نام
 7. یک نسخه رسید پذیرش اینترنتی

مجوز لازم در صورتی که موضوع شرکت مجوزی باشد. مانند ثبت شرکت بیمه و یا ثبت شرکت تولید واکسن[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”5/6″][vc_column_text]

در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق دکمه زیر با مشاورین دادمهر تماس حاصل فرمایید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”تماس با دادمهر” style=”gradient” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.sabtedadmehr.com%2Fcontact-us%2F|title:%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%85%D9%87%D8%B1||”][/vc_column][/vc_row]

تیم پشتیبانی دادمهر آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد!
WeCreativez WhatsApp Support
مشاوره دادمهر
آنلاین
اسکرول به بالا