ثبت موسسه زیبایی

ثبت موسسه زیبایی

یکی از پر درامد ترین مشاغل در ایران و جهان خدمات مربوط به زیبایی ظاهری است.متقاضیان ثبت موسسه زیبایی در گروه ارائه دهندگان خدمات قرار می گیرند. به صورت انتفاعی در این رشته فعالیت دارند.

موسسات زیبایی می توانند اعم خدمات مربوط به زیبایی را ارائه نمایند.اما لازم به داشتن مدرک حرفه ای در آن زمینه می باشند یعنی لااقل باید دیپلم فنی و حرفه ای داشته باشند.
توسط اداره بهداشت و مراجع مربوطه مورد برسی و بازرسی قرار خواهند گرفت.خدمات زیبایی کاملا ارتباط با سلامتی انسان دارد و یک کار حساس است.به همین دلیل لازم است حتما نظافت و نکات بهداشتی رعایت شود و توسط مراجع بازرسی گردد.

آنچه حائز اهمیت است در مجرای ثبت می باشد که ثبت این موسسات نیازمند اخذ مجوز نیست.در پایان موضوع ثبت شده ذکر می گردد، فعالیت پس از اخد مجوز های لازم انجام می پذیرد.

لازم است مجدد نحوه ثبت موسسات را توضیح بدهیم:

 1. موسساتی که هنگام ثبت نیازمند اخذ مجوز می باشند.
 2. موسساتی که بدون نیاز به مجوز ثبت میگردند و قادر به فعالیت هستند.
 3. موسساتی که بدون مجوز ثبت می گردند اما فعالیت انها نیازمند اخذ مجوز است.

ثبت موسسه زیبایی در گروه چهارم قرار خواهد گرفت.

درآمد کلینیک های زیبایی

درآمد کلینیک های زیبایی همیشه یکی از دلایل ترغیب کننده برای ثبت موسسه زیبایی بوده است. مجموعه ای که می تواند بر روی ارائه یک نوع از خدمات زیبایی به صورت حرفه ای تمرکز نماید یا در چند حوزه فعالیت داشته باشد.
کاشت مو، لیزر پوست و مو، خدمات مراقبت از پوست از جمله مواردی است که موجب شده درآمد کلینیک های زیبایی قابل توجه باشد.البته فعالیت این مجموعه ها اگر بدون مجوز و ثبت باشد، قطعا مورد برخورد قانونی قرار خواهد گرفت.لازم است قبل از تاسیس و راه اندازی کلینیک خود حتما با مشاور حقوقی مشورت نمایید.

خرید مجوز کلینیک زیبایی

بخش قابل توجهی از فعالیتهای موسسات زیبایی نیازمند اخذ مجوز و حضور پزشک است، خرید مجوز کلینیک زیبایی به همین دلیل دنبال می شود.
این مجوزها هم به خدماتی که ارائه می شوند مانند کاشت مو هم به دستگاه هایی که استفاده می شوند مربوط است.این موضوع برای سازمانهای نظارت کننده بر مجموعه های ارائه دهنده خدمات زیبایی بسیار اهمیت دارد. اهمیت آن به دلیل سروکار داشتن موضوع فعالیت این موسسات با سلامتی و جان مردم است.خرید مجوز کلینیک زیبایی نیز غیرممکن نبوده بلکه با انتقال امتیازات و شرایط میسر می شود.
البته شما تمامی موضوعات فعالیت موسسات زیبایی نیاز به مجوز ندارد و نگارش موضوع اساسنامه شما بسیار حائز اهمیت است.

خدمات موسسه زیبایی

خدمات موسسه زیبایی کاملا بستگی به موضوع اساسنامه آن دارد. مهم است چه موضوعی در اساسنامه شما نگارش می شود به همین دلیل باید ثبت موسسه را با کمک وکیل و مشاور حقوقی به انجام برسانید. موضوع موسسه قدرت عملکردی شخصیت حقوقی را نشان می دهد.

از طرف مقابل هر موضوعی و هر جمله ای را نمی توان در موضوع شرکت ذکر کرد. حیطه خدمات موسسه زیبایی محدود به موضوع اساسنامه می باشد.در نتیجه اگر قرار است خدمات مراقبت پوستی انجام دهید باید در موضوع اساسنامه به دقت ذکر نمایید.

موسسه زیبایی را در کجا ثبت کنیم ؟

دقت نمایید اینکه موسسه زیبایی را در کجا ثبت کنیم به دو مرجع باز می گردد.قطعا باید نزد اداره ثبت شرکتهای محل اقامتگاه موسسه درخواست ثبت موسسه را نماییم و تا صدور آگهی ثبتی و انتشار روزنامه رسمی و کثیرانتشار مراحل ثبت را پیش ببریم.

برخی از موضوعات نیازمند اخذ مجوز از مراجع و ارگانهای مختلف می باشند به همین دلیل باید دقت نمایید تا نزد آن مراجع و ارگانها نیز ثبت انجام شود.در واقع اخذ مجوز به معنی ثبت و احراز هویت شما و فعالیت شما در آن صنف می باشد.

مدارک لازم برای ثبت موسسه زیبایی

 1. حداقل دو نفر شخص حقیقی یا حقوقی
 2. تصویر کارت ملی و شناسنامه شخص حقیقی
 3. تصویر آخرین روزنامه تغییرات و روزنامه تاسیس شخص حقوقی
 4. نشانی و کد پستی موسسه
 5. تلفن ثابت و تلفن همراه مدیر عامل
 6. حداقل یک ملییون ریال سرمایه
 7. تعیین میزان سهم الشرکه هر کدام از سهام داران
 8. تعیین سمت اعضا
 9. تعیین وضعیت حق امضا
 10. دو نسخه تقاضا نامه ( اظهارنامه)
 11. دو نسخه صورت جلسه
 12. دو نسخه اساسنامه

بسیار مهم است که این اوراق در تمامی صفحات امضا سهام داران را داشته باشد.اگر سرمایه شرکت غیر نقد باشد لازم است تقویم شود و تماما تسلیم مدیر عامل گردد.

مراحل ثبت موسسه زیبایی

 • مرحله اول: طراحی موضوع
  این مرحله فنی ترین بخش می باشد که حضور یک مشاور حقوقی ثبت شرکت را ضروری می کند.دلیل این امر نوشتار حقوقی و فنی موضوع موسسه است که موسسین توانایی ان را ندراند.
 • مرحله دوم : تنظیم اوراق موسسه
  اوراق موسسه را لازم است با اشراف به رویه و شاکله حقوقی موجود بنویسیم.اینجا میز حضور مشاور حقوقی بسیار مهم است. موسسین هیچ اطلاعی از این فرایند ندارند.
 • مرحله سوم: ارسال الکترونیکی مدارک و اخذ تایید نام
  نام یک موسسه زیبایی مثل یک برند لباس یا لوازم آرایشی حائز اهمیت است. باید نامی انتخاب نمایید که نمایشگر  حرفه و تخصص شما باشد.مشاروره تایید نام از خدماتی است که وقتی برای ثبت شرکت به ما مراجعه می نمایید برای شما انجام خواهد شد.
 • مرحله چهارم: تایید نام و کلیت محتویات پرونده
 • مرحله پنچم: ارسال مدارک
 • مرجله ششم: صدور پیش نویس و اوراق مهمور به مهر ثبت شرکت ها، آگهی ثبت شرکت
 • مرحله هفتم : صدور روزنامه رسمی
 • مرحله هشتم: صدور روزنامه کثیرالنتشار

شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و مشاورین حقوقی، موسسه حقوقی دادمهر تماس حاصل بفرمایید.

نوشتهٔ پیشین
ثبت برند گز اصفهان
نوشتهٔ بعدی
تفاوت کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی به زبان ساده

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست