ثبت شرکت فوم و ثبت برند فوم

ثبت شرکت و برند فوم
ثبت شرکت و برند فوم

امروزه بسیاری از شرکتها در زمینه ی فوم و تولیدات فومی به فعالیت می پردازند. عطف به گستردگی انواع فوم ها اعم از فوم جامد ، فوم  مایع ، فوم بتن و یا زیر مجموعه های آنها نظیر فوم پلی پورتان (رابر)، فوم کوانتوم، فوم لاستیکی، فوم XPS، فوم پلی استرین، فنولیک و یا بسیاری از فوم های تولید شده دیگر وجود و ثبت یک شرکت و نام تجاری یا برند فوم برای این فعالیت را توجیه می نماید.

توصیه موسسه حقوقی دادمهر به فعالان صنعت فوم ثبت شرکت فوم و سپس ثبت برند فوم می باشد تا از سو استفاده های احتمالی جلوگیری به عمل آوردند.

ثبت شرکت فوم و ثبت برند فوم

اینکه کدام قالب حقوقی (موسسه یا شرکت ) را برای این نوع از فعالیت در نظر بگیرم بسته به کارکرد و عملکرد متقاضیان می باشد.

اگر صرفا به دنبال فعالیتهای خدماتی باشیم ثبت موسسه فوم گزینه مناسبی می باشد حال آنکه اگر به دنبال فعالیتهای تجاری و خدماتی و واردات و صادرات به نحو توامان باشیم ثبت شرکت فوم گزینه مناسبتری می باشد.

( موسسه از نقطه نظر ثبتی هیچگونه تفاوتی شرکت با مسئولیت محدود ندارد و صرفا نیاز به گواهی عدم سو پیشینه کیفری اعضا جهت ثبت ندارد و تعداد اعضای مورد نیاز حداقل دو نفر می باشد.)

اگر بخواهیم در قالب شرکت به فعالیت بپردازیم؛  برای شرکت طبق قانون تجارت ۷ نوع قالب حقوقی مجزا اعم از شرکتهای تعاونی ، نسبی ، با مسئولیت محدود ، تضامنی ، مختلط سهامی و غیرسهامی و سهامی عام و خاص را می توان در نظر گرفت.

اما اصولا به  دو صورت سهامی خاص و مسئولیت محدود بیشتر مورد، استقبال  قرار گرفته است و عرف تجاری بازار این دو  قالب را بیشتر می پذیرد که شرایط ثبت آنها به شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود به نحو ذیل می باشد.

الف) ثبت شرکت فوم در قالب سهامی خاص:

  • کپی کارت ملی و شناسنامه اعضا  (حداقل ۵ نفر نفر)
  • گواهی عدم سو پیشینه کلیه اعضا و بازرسین

ب) ثبت شرکت فوم با مسئولیت محدود ( یا موسسه ):

  • آگهی کارت ملی و شناسنامه اعضا ( حداقل دو نفر )
  • گواهی عدم سو پیشینه کلیه اعضا (موسسات نیاز به اخذ گواهی عدم سو پیشینه کیفری ندارند.)

مدت زمان ثبت شرکت فوم:

اخذ تایید نام شرکت وارائه اساسنامه واظهارنامه شرکت : ۴۸ تا ۷۲ ساعت

اخذ آگهی تاسیس و ارائه شماره ثبتی و شناسه ملی از زمان تکمیل مدارک توسط موکل : ظرف ۱۲ الی ۱۶ روز کاری 

شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و مشاورین حقوقی، موسسه حقوقی دادمهر تماس حاصل بفرمایید.

ثبت دادمهر - 88556319 88107378

این مطالب را از دست ندهید!

فهرست
پشتیبانی آنلاین واتس اپ دادمهر
ارسال پیام