ثبت شرکت فنی و مهندسی

ثبت شرکت فنی و مهندسی

مدارک مورد نیاز و مدت زمان ثبت شرکت مهندسی:

امروزه با توجه به تخصصی شدن و پیچیده شدن فعالیت و کسب کارها بسیاری از مهندسین و متخصصین تمایل به ثبت شرکت در زمینه های گوناگون اعم از ثبت شرکت فنی و مهندسی ، ثبت شرکت مکانیکی ، ثبت شرکت فناوری اطلاعات ، ثبت شرکت ساختمانی و غیره را دارند که بعضا برای شرکت در برخی مزایدات و مناقصات می بایست دارای تایید صلاحیت پیمانکاری نیز باشند.

  1.  در صورتی که تمایل به ثبت شرکت با مسئولیت محدود داشته باشید ، به حداقل دونفر عضو که درای سو پیشینه کیفری نباشند و بالای ۱۸ سال داشته باشند نیاز است.
  2. حداقل سرمایه ثبتی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود  حداقل یک میلیون ریال می باشد.
  3. این میزان سرمایه و تعداد عضو میتواند بیشتر نیز باشد.

مدارک لازم که موسسین می بایست جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود تهیه نمایند عبارتند از :

  1. کپی کارت ملی و شناسنامه اعضا
  2. اخذ گواهی عدم سو پیشینه کیفری از مراکز پلیس به اضافه ۱۰
  • در صورتی که تمایل به ثبت شرکت سهامی خاص داشته باشید ، به حداقل پنج نفر عضو که درای سو پیشینه کیفری نباشند و بالای ۱۸ سال داشته باشند نیاز است.

حداقل سرمایه ثبتی برای ثبت شرکت سهامی خاص  حداقل یک میلیون ریال می باشد. با این وجود سرمایه شرکت سهامی خاص به هر میزانی باشد ، هنگام تاسیس باید ۳۵% آن نزد بانک به نام حساب بانکی ، شرکت در شرف تاسیس مسدود گردد و بانک نامه ای دال بر مسدود نمودن ۳۵ درصد سرمایه شرکت خطاب به اداره ثبت شرکتها صادر نماید.

مدارک لازم که موسسین می بایست جهت ثبت شرکت سهامی خاص تهیه نمایند عبارتند از :

  1. کپی کارت ملی و شناسنامه اعضا
  2. اخذ گواهی عدم سو پیشینه کیفری از مراکز پلیس به اضافه ۱۰

موضوع شرکت مهندسی در اساسنامه  :

میتوان با توجه به نیاز شرکت ، موضوعات متعدد و گوناگون مهندسی را برای شرکت طراحی کرد . البته بسته به حیطه فعالیت متقاضیان ، وکلا و مشاورین حقوقی ثبتی در موسسه حقوقی دادمهر ، موضوع  کاربردی و کاملی را طراحی خواهند نمود.

نکاتی که در  تعیین نام شرکت مهندسی می بایست رعایت کنیم :

وجه تمایز خاص شرکت مهندسی :

امکان قرار دادن نام مهندسی،فنی مهندسی،مهندسین، گروه مهندسین در ابتدای نام شرکت است.

اگر مایل به قراردادن واژه های مهندسی و یا فنی مهندسی در نام شرکت هستید نیازمند یک مدرک مهندسی و یا فنی مهندسی در زمان ارائه مدارک برای ثبت شرکت می باشید.

استفاده از کلمه مهندسین بدین معنی است که شرکت دارای بیش از یک مهندس است پس در زمان ارائه مدارک برای ثبت شرکت می بایست بیش از یک مدرک مهندسی ارائه گردد.

استفاده از کلمه گروه مهندسین به این معنی است که گروهی از مهندسین در شرکت فعالیت می نمایند که برای ثبت این نام در شرکت می بایست تمامی اعضای شرکت دارای مدرک مهندسی باشند و در هنگام ثبت شرکت و ارائه مدارک به انضمام مدارک دیگر، مدرک تحصیلی مهندسی همه اعضاء به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی دادمهر، مشاوره اختصاصی ، در جهت تنظیم و چیدمان مناسب سیلاب های نام یک شرکت مهندسی در کنار طراحی خاص و ویژه موضوع را به عنوان امتیازی برای موسسان شرکت های مهندسی ارائه می نمایند .

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت ثبت شرکت مهندسی یا سایر شرکتهای پیمانکاری و  اخذ گرید با موسسه حقوقی دادمهر تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
ثبت شرکت با مالکیت صد درصد اتباع غیر ایرانی
نوشتهٔ بعدی
شرکت تضامنی چیست و شرایط ثبت آن کدامند

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط:

فهرست
پاسخگویی آنلاین به سوال های شما در واتس اپ whatsapp